Úvodem

Znám obecnou nechuť hledat cokoliv v souborech nápovědy. Otázkou zůstává, kdo se o ni zapříčinil?


Layout a uspořádání informací

Úvodní stránka slouží jako první a uvítací stránka. Vlevo nahoře a vpravo dole naleznete dvě naposledy změněné nebo přidané informace. Nahradil jsem tak známé sekce "Novinky, Aktuality" a jim podobné.

Z úvodní stránky jste pak směřováni do dalších sekcí. Vzhled je změněný úmyslně, pro oddělení stránky uvítací a stránek nesoucí informace. Na těch se vlevo nachází menu, uprostřed hlavní informace a v pravém sloupku se zobrazuje text, ve které sekci se právě nacházíte. Odkazy v textu jsou vyvedeny červenou barvou a podtrženě.
V zápatí naleznete datum poslední změny obsahu právě prohlížené stránky.


Navigace

Jen připomenu některá jistě známá fakta. V menu a po odkazech na stránce se lze pohybovat také pomocí klávesy TAB a po té ENTER. Návrat na předchozí stránku lze provést pomocí klávesy BACKSPACE. Posun dál po stránce přesahující okraj obrazovky obstará mezerník - SPACEBAR.

Z každé sekce se lze dostat zpátky na úvodní stránku klepnutím do záhlaví, které obsahuje graficky zpracovaný název kapely.


RSS

Na stánkách Bluebordu, kam píšete své vzkazy existuje funkce RSS. Běžně byste museli několikrát denně na stránku chodit a zjišťovat, zda někdo nepřidal nový příspěvek. RSS to udělá za vás. Potřebujete k tomu jen čtečku RSS kanálu. Ta je obsažena v některých emailových klientech (např. Thunderbird), nebo se dá stáhnout z internetu jako samostatná aplikace. Takové čtečce jen zadáte tzv. kanál, kde má kontrolovat aktualizovaný obsah, a pak už jen dostáváte oznámení o změnách.
Adresa kanálu vzkazů je:
http://www.blueboard.cz/rss-knihy.php?id=6297

Také aktualizujeme RSS kanál webu jako takového. Dozvíte se tak o změnách týkajících se koncertů, přidaných odkazech jako např. fotky, mp3 aj. V podstatě se na tomto kanále objevují informace, které poskytujeme na úvodní stránce, takže ani tu nemusíte pravidelně navštěvovat.
Adresa kanálu aktualizací je:
http://www.damage-inc.cz/rss.xml


Optimalizováno pro ...

Není pravda, že stránky jsou optimalizovány pro IE verze XY v rozlišení PQ. Pravda je, že jsem si vědom i jiných platforem, než jsou OS typu Wi...ows, a množství různých prohlížečů www stránek. Leč na testování mi nezbyl čas, ani síly. Proto prosím o shovívavost.


Klipy

Videa na webových stránkách - toť kámen úrazu. Jak tedy příliš neurazit a zároveň mnoho nezdržovat?
Soubory jsou k dispozici ve dvou formátech - MOV a WMV. Oba podporují technologii "progressive dowloading", tedy takový falešný streaming. Rozhodně nemusíte čekat, až se soubor stáhne celý. Video lze přehrávat už po stažení počáteční části.
K přehrávání formátu MOV slouží volně dostupný QuickTime přehrávač. Na WMV potřebujete Mediaplayer či něco podobného.

Použité technologie

Valid HTML 4.01 Strict  Valid CSS!  Powered by PHP  Valid RSS